Kevésnek tartják az MTA szakemberei a kormány járványkezelését!

Kásler Miklós az Országgyűlés népjóléti bizottságának ülésén a Parlament Széll Kálmán teremében 2020. február 7-én. Jobbról Müller Cecília országos tisztifőorvos.Fotó: Soós Lajos/MTI/MTVA

A Magyar Tudományos Akadémia orvos-, immunológus és biológus kutatói juttatták el közleményüket a 444.hu szerkesztőségéhez, melyben arra hívják fel a figyelmet, hogy

“a járvány rövid és hosszú távú kezeléséhez is alapvető feltétel a megfelelő mennyiségű és minőségű teszt folyamatos alkalmazása”.

Ajánlásaikat, szakmai javaslataikat pedig már április 22-én elküldték az Emberi Erőforrások Minisztériumának, az Innovációs és Technológiai Minisztériumnak, illetve a Nemzeti Népegészségügyi Központ vezetőinek, melyben a járvány rövid és hosszú távú kezeléséről írnak.

Az első felvetésük szerint, a tesztelést kéne minél jobban kiterjeszteni.

Mint írják, “sokkal több olyan tesztet kellene végezni, amely magát a fertőzést mutatja ki”.

A garatból vett minta a vírus jelenlétét mutatja ki, míg a szerológiai gyorsteszt, a fertőzésen már átesettek személyeket mutatja meg, tehát a feltehetően már immunis személyek felkutatására alkalmas.

Az MTA kutatói szerint, az utóbb említett vizsgálat is fontos, mivel a hosszú távú járványügyi intézkedésekhez szükség lesz a betegségen még át nem esett fogékonyak, és a már védettek azonosítására is.

Hozzáteszik, hogy a “gyors és kiterjedt tesztelés” alapján lehetne csoportokra bontani a népességet, így a betegségre még fogékonyakat a jelenleginél is jobban lehetne védeni, a védetteket pedig jogosultságokkal ruházhatnák fel.

Arra pedig külön felhívják a figyelmet, hogy széles körű tesztelés nélkül nem lenne szabad a korlátozások enyhítésén gondolkozni, mivel a betegségnek hosszú lappangási ideje van.

Az MTA kutatói szerint az is kulcskérdés, hogy az egészségügyet sikerül-e gyorsan és tartósan megerősíteni. Külön kiemelik azt is, hogy nem csak a járvánnyal kapcsolatos teendőkre kell odafigyelni, hanem azokra az évek óta fennálló problémákra is, melyek egy járvány lefolyását befolyásolják.

Mi a véleményed? Ide megírhatod!

Kérjük ossza meg cikkünket, hogy mindenkihez eljusson, így segíti lerombolni a kormányzati propagandát!

OSZD MEG!