Parádés csoportgyőzelem a női pólósoknál

Csoportelsőként közvetlenül a negyeddöntőbe jutott a magyar női vízilabda-válogatott a hazai rendezésű vizes világbajnokságon. Bíró Attila Európa-bajnok csapata csütörtökön a hollandok elleni 10-8-as győzelemmel veretlenül zárt a C csoport élén, s került a legjobb nyolc közé.

A csoportgyőztes közvetlenül jutott a negyeddöntőbe, míg a 2-3. helyezettek a nyolc közé jutásért is vízbe ugranak. A negyedik helyezett az alsóházi helyosztókon lesz érdekelt.

A rendkívül kemény mérkőzésen a magyarok a harmadik negyedben “törték meg” ellenfelüket, a záró negyedben így a hollandoknak 7-5-ről kellett volna felkapaszkodniuk, de a hazaiak biztosan őrizték előnyüket.

Kövessen minket a Facebookon, hogy azokat a híreket is megkapja, amiket az MTI elhallgat!