Szenzációs eredményekkel tarolnak a magyar juniorúszók

Újabb két aranyéremmel gazdagodott a magyar csapat Indianapolisban.

Késely Ajna és a 4×200-as férfi gyorsváltónk is aranyérmet nyert az Indianapolisban zajló junior úszó-világbajnokság negyedik, szombati napján.

Késely Ajna a budapesti felnőtt világbajnokságon hatodik lett 400 gyorson, az ifik között azonban nem talált legyőzőre ezen a távon, rajt-cél győzelmet aratott, 4:06.72-es idővel végzett. Güttler Károly 15 éves tanítványa 800 méteren már nyert egy ezüstérmet, a folytatásban 1500-on és 200-on is rajthoz áll még.

A magyar 4×200-as férfi gyorsváltó s Kalmár Ákos, Barta Márton, Lakatos Dávid, Holló Balázs összetételben az 5. helyen jutott be a döntőbe, ahol a Márton Richárd, Milák Kristóf, Holló Balázs, Németh Nándor összeállítású döntős csapat fenomenális versenyzéssel, a hazai közönség előtt úszó amerikaiakat egyetlen századdal megelőzve, junior világcsúccsal (7:10.95) nyert aranyérmet.

Kövessen minket a Facebookon, hogy azokat a híreket is megkapja, amiket az MTI elhallgat!