Kiderültek a kutatási eredmények: a Fidesz ezúttal fejjel rohant a falnak

Kép forrása: 444.hu

„Nézzük akkor ezt a „szétb…szott” országot, a „tönkretett” egészségügyet és oktatásügyet – már ha jól dekódolom Kiss Tibor üzenetét, az elkorcsosult ember elkorcsosult nyelvét” – írta Bayer Zsolt a magyar egészségügyről a napokban. Most azonban egy olyan felmérés látott napvilágot, amely még a megrögzött fideszesek körében is cáfolja a publicista vélekedését, ugyanis az ország nagy többsége szerint az egészségügy romokban hever.

A Vasárnapi Hírek megbízásából egészségügy-témában készített reprezentatív közvélemény-kutatást a Publicus Intézet. A felmérés alapján a magyar lakosság lesújtó véleménnyel van a közegészségügy állapotairól, és sokan látják úgy, hogy az elmúlt években is romlott a helyzet.

Az Index összeszedte a felmérés fő megállapításait:

  • Tízből heten elégedetlenek az állami egészségüggyel
  • A megkérdezettek kétharmada szerint az állami egészségügyben tapasztalt állapotok az utóbbi években romlottak
  • A válaszadók fele az elmúlt években fizetett hálapénzt, akár azért is, hogy megkerülje a várólistát

Mindez pártpreferencia szerint:

  • A bizonytalan szavazók 78 százaléka elégedetlen a helyzettel
  • A Fidesz-szavazók 49 százalékának nem tetszik, amit lát az egészségügyben 
  • Leginkább az MSZP- és a Jobbik-szimpatizánsok szerint romlott a helyzet az elmúlt években.

Nem lehet tehát azt mondani, hogy a Vasárnapi Hírek sarkított kutatást kért, hiszen még a megkérdezett kormánypártiak majdnem fele is azt mondja, hogy óriási bajok vannak az egészségügyi ellátásban. Nem hiába, hiszen a betegségek nem válogatnak pártpreferencia szerint.

Nem jött be az elmúltnyócévezés

A Fidesz számára a legkellemetlenebb megállapítás, hogy a megkérdezettek 56 százaléka szerint az Orbán-kormány felelős a kialakult helyzetért. A Publicus kutatása szerint egyre többen gondolják így: a fél évvel ezelőtti adatfelvételükön még csak 52 százalék volt ezen a véleményen.

A kormány hibáztatása toronymagasan vezeti a vélelmezett okok listáját. 11 százalék gondolja úgy, hogy pénzhiány miatt olyan ma a magyar egészségügy, amilyen, és a megkérdezettek csupán 7 százaléka szerint a korábbi kormányoké a felelősség.

Kövessen minket a Facebookon, hogy azokat a híreket is megkapja, amiket az MTI elhallgat!