Orbánék egy trükkel tízezreket húzhatnak ki az idősek zsebéből!
Kevesebb pénzt kaphatnak a nyugdíjasok az idén novemberben várható nyugdíjemelési korrekció során – derül ki a Pénzcentrum cikkéből, amelyet Dr.Farkas András nyugdíjszakértő hírlevelére hivatkozva tettek közzé. A Központi Statisztikai Hivatal (KSH) szeptember 8-án hozza nyilvánosságra az inflációs tájékoztatóját, melynek alapján a kormány megbecsüli az egész évre várható infláció mértékét. Igen ám, de
Orbánéknak van egy trükkjük, amivel csökkenthetik a nyugdíjemelés mértékét!
A KSH ugyanis a nyugdíjas fogyasztóiár-index számításához a 2021. évi nyugdíjas fogyasztási szerkezetet veszik alapul, vagyis a két évvel ezelőtti adatok alapján határozzák meg, hogy miből áll össze a nyugdíjasok fogyasztói kosara! Márpedig
a nyugdíjasok fogyasztási szokásai két év alatt gyökeresen megváltozhattak, így az emelés mértéke nem egyezik az időseket érintő valódi inflációval!
Ez a kétéves csúszás a tavaly és idén elszabadult infláció baljós árnyékában különösen érthetetlen, hiszen – mint azt a portál is megjegyzi – ma már minden számlázási adat online befut a NAV részére, így akár percre kész adatokat is használhatnának a statisztikai elemzéshez.
Ez a kormányzati trükkös számítás éves szinten akár súlyos tízezreket is kihúzhat a nyugdíjasok zsebéből, és ez lehet az oka annak is, hogy
a nyugdíjasok jóval nagyobb drágulást tapasztalnak, mint ami a hivatalos inflációs statisztika!
Annak eldöntését, már olvasóinkra bízzuk, hogyan minősítik azt a kormányt, amely még azt a nyugdíjemelést sem adja oda a sokszor nélkülöző időseknek, ami pedig a valódi adatok alapján járna nekik.