Összeesett a pályán az EB egyik játékosa, újra kellett éleszteni

Összeesett a pályán a labdarúgó Európa-bajnokság Dánia-Finnország szombat esti mérkőzésen a dán Christian Eriksen az első félidő 42. percében.

A játékos nem ütközött senkivel, magától esett a földre.

Játékostársai egyből körbevették, a helyszínen újra kellett éleszteni. A stadionban sokáig néma csend honolt, a szurkolók és a játékosok egy emberként imádkoztak Eriksen életéért.

Az M4 később megerősítette:

sikerült újraéleszteni Eriksent, stabil állapotban hagyta el a stadiont, kórházba szállították.

Nem sokkal nyolc után, a dán és a finn játékosokkal való egyeztetés után az UEFA bejelentette, hogy folytatják a meccset. Először az első félidő maradék pár percét játszották le, utána a második félidőt. A meccs végül a finnek 1-0 arányos győzelmével zárult, a dánok láthatóan nem tudták túltenni magukat az eseményeken.

Mindeközben idehaza kisebb botrányt okozott, hogy a magyar köztévé sportkommentátora gyalázatos stílusban reagált az eseményekre, emiatt egyre többen követelik a képernyőről való távozását:

Egyre többen követelik Bognár György távozását: “Takarodjon a képernyőről, örökre”