Mészáros-milliárdok nélkül nyert nemzetközi kupát a magyar focicsapat

A Bihari Gyermekvédő központ nyerte a 17. Gyermekotthonok Grassroots Labdarúgó Európa Kupa döntőjét Kecskeméten.

Kecskeméten 17. alkalommal rendezték Gyermekotthonok Labdarúgó Európa Kupa Döntőjét, a Magyar Labdarúgó Szövetség és az Egészséges Életmódért Hit és Sport Alapítvány közös szervezésében.

A nemzetközi labdarúgó torna idei célja az volt, hogy a gyermekotthonokban nevelkedő fiatalok számára is példakép legyen az idén éppen 90 éve született Puskás Ferenc életútja, labdarúgó pályafutása.

14 európai országból összesen 19 csapat érkezett, és mérte össze tudását. A résztvevő országok között volt Németország, Lengyelország, Csehország, Szlovákia, Ukrajna, Románia, Szerbia, Horvátország, Szlovénia, Macedónia, Bulgária, Hollandia és Magyarország.