Vannak sportok, ahol az éremtábla elején áll a magyar csapat

A magyar versenyzők egy-egy arany- és ezüstérmet nyertek az 5000 méteres számokban, így a küldöttség 6 első, 5 második és 4 harmadik hellyel zárta a vasárnap véget ért belgrádi kajak-kenu Európa-bajnokságot. Az olimpiai számokat tekintve 3-3-2 a mérleg.

A Vasas kajakosa, Takács Tamara – aki szombaton második lett 1000 méteren – már az első, nagy kör után az élboly elejére lapátolt a 17 résztvevő között, és innentől kezdve nem is engedte ki a vezetést a kezéből. A magyar versenyző az utolsó 6-800 métert már teljesen egyedül, senkitől sem zavartatva tette meg.

Takács aranyérme azt jelenti, hogy Magyarország végzett az Európa-bajnokság éremtáblázatának élén:

Kövessen minket a Facebookon, hogy azokat a híreket is megkapja, amiket az MTI elhallgat!