Dobogóra eveztek a magyar kajakosok a szegedi világkupán

A magyar versenyzők két aranyat és összesen négy érmet szereztek a Szegeden rendezett kajak-kenu világkupa vasárnapi 5000 méteres versenyei során, így – túlteljesítve a célkitűzést – négy első, nyolc második és kilenc harmadik hellyel zárták a Maty-éri viadalt.

A leghosszabb távon – amelyen a korábbiaktól eltérően idén már futószakaszok is vannak, hasonlóan a maratoni futamokhoz – a nőknél teljes volt a magyar siker, a kajakosoknál ugyanis Kiszli Vanda, a kenusoknál pedig a korábban 500 méteren második Lakatos Zsanett nyert. Utóbbi számban Bragato Giada lett a harmadik. A másik hazai kajakosnak, Csay Renátának technikai probléma miatt fel kellett adnia a versenyt.

A férfiak egy dobogós helyet szereztek a másodikként beérkező kajakos Boros Adrián révén. A kenusoknál Dóczé Ádám hatodik helye volt a legjobb hazai eredmény.

A vk-n – melynek paraversenyeiben három bronz volt a magyar mérleg – 60 ország közel 700 sportolója, köztük 62 magyar vett részt.

(kép: archív)

Kövessen minket a Facebookon, hogy azokat a híreket is megkapja, amiket az MTI elhallgat!