Történelmi diadalt értek el a magyar női kosárlabdázók- az utolsó másodpercben fordítottak

Hazai csapat először jutott be az Euroliga döntőjébe.

Bejutott a Sopron a női kosárlabda Euroliga döntőjébe, miután az elődöntőbe, izgalmas mérkőzésen, 68-65-re legyőzte a török Yakin Dogu Üniversitesit. A magyar bajnok ellenfele a vasárnapi fináléban az orosz Jekatyerinburg lesz.

A csaknem telt ház által hajtott hazaiaknál a spanyol Angela Salvadores és a csapatkapitány Fegyverneky Zsófia vitte a prímet, de az előny a nagyszünetre tíz pontra olvadt (40-30).

A harmadik negyed után is tíz pont volt a különbség, de aztán váratlanul megtorpant a Sopron, és a hajrában átvették a vezetést a törökök.

A mérkőzést Jelena Milovanovic triplája döntötte el 1.2 másodperccel a vége előtt.

Kövessen minket a Facebookon, hogy azokat a híreket is megkapja, amiket az MTI elhallgat!