Magyar arany a paraversenyen

Csütörtökön rendezték Szófiában a parataekwondo Európa-bajnokságot. A magyar küldöttség megduplázta tavalyi éremtermését, Simon Csaba arany-, Kiss Zoltán bronzérmes lett.

A magyar csapat a tavalyi varsói Eb-n debütált a nemzetközi körforgásban, és egyből érmet szerzett Simon Csaba révén, sőt Simon az idei, londoni vb-n is dobogóra állhatott.

A csütörtöki, szófiai Eb-n a vb-keret képviselte a magyar színeket. Simon Csaba megszerezte a sportág első aranyérmét, mivel a K41-es kategória 61 kg-osai között ő volt az egyetlen nevező. Kiss Zoltán (K44, +75 kg) az orosz Zainutdin legyőzésével jutott a legjobb négy közé, azonban a másik orosz, Ramazanov útját állta az elődöntőben, ezzel bronzérmesként zárt a magyar fiú.

Kövessen minket a Facebookon, hogy azokat a híreket is megkapja, amiket az MTI elhallgat!