Történelmi sikert arattak a magyar kajak-kenusok

Magyarország 23 éremmel, közte 12 arannyal végzett az éremtábla élén a maratoni kajak-kenu világbajnokságon a dél-afrikai Pietermaritzburgban, miután az utolsó versenynapon párosban két-két arany-, illetve ezüstérmet nyert.

A magyar válogatott története egyik legsikeresebb világbajnokságát zárta Pietermaritzburgban.

Az ifi és U23-as mezőnyt nézve így a nyolc döntőből hét arany-, öt ezüst- és egy bronzérmet szerzett, míg a felnőttek három arany-, négy ezüst- és egy bronzéremmel ugyancsak az éremtábla élén végzett.

A magyar versenyzők megnyerték azt a két futamot is, ami a kisebb mezőny miatt végül nem számítottak be a hivatalos programba. Összesen tizenkét arany-, kilenc ezüst- és két bronzérem a mérleg, azaz a vb-n induló 32 magyar egységből 23 felállhatott a dobogó valamelyik fokára.

Kövessen minket a Facebookon, hogy azokat a híreket is megkapja, amiket az MTI elhallgat!