Izomból lenyomtak a magyarok 16 vb-érmet

Tizenhat érmet, közte három aranyat nyertek a magyar versenyzők a budapesti szkander- és paraszkander-világbajnokságon.

A Nemzeti Versenysport Szövetség (NVESZ) tájékoztatása szerint a sportág történetében ez volt minden idők legsikeresebb magyar vb-szereplése.

A felnőtteknél az Európa-bajnok Kőváriné Ivánfi Brigitta a 70 kilogrammos kategóriában, míg Barzsó Henrietta a 60 kilósok között lett bronzérmes.

A junior mozgáskorlátozottak 55 kilós kategóriájában Simon Dániel egy aranyat és egy ezüstöt nyert. Ugyancsak aranyérmes lett Józsa Mihály, aki a senior grand masters 75 kilós kategóriában győzött, valamint Farkas István (junior mozgáskorlátozott +55 kg) se talált legyőzőre.

A budapesti vb-n 56 ország 1200 versenyzője vett részt.

Kövessen minket a Facebookon, hogy azokat a híreket is megkapja, amiket az MTI elhallgat!