Baji Balázs verhetetlen a gáton

Baji Balázs aranyérmes lett 110 méteres gátfutásban vasárnap a tajvani Universiadén.

A Magyar Egyetemi-Főiskolai Sportszövetség (MEFS) tájékoztatása szerint a versenynapot többször is hatalmas zápor szakította meg, a 110 gát döntőjére csaknem félórás csúszással került sor.

A finálé első rajtja sikertelen volt, a nemrég Londonban világbajnoki harmadik magyar sárga lapot kapott. A második startot azonban már remekül elkapta, rövid ideig együtt haladt riválisaival, majd a táv közepétől mindenkit maga mögött hagyott, és 13.35 másodperces eredménnyel nyert.

A második helyen a hazai közönség előtt szereplő Csen Kuei-ru ért célba 13.55 mp-cel, míg a lengyel Damian Czykier 13.56-tal lett harmadik.

Kövessen minket a Facebookon, hogy azokat a híreket is megkapja, amiket az MTI elhallgat!