Öttusa: Alekszej Tamara világelső Vilniusban

Alekszejev Tamara nyerte a nők versenyét az öttusázók világkupa-sorozatának litvániai döntőjében, Vilniusban. Kovács Sarolta hetedik, Varga Eszter pedig 29. lett.

A körvívást – melynek során mindenki mindenkivel megmérkőzött – már csütörtökön, még a férfiak versenyét megelőzően lebonyolították, s 28 győzelemmel, illetve 7 vereséggel Alekszejev az élen állt.

A 200 méteres úszásban 2:19.56 perccel a 15. időt érte el, de így is első volt összesítésben, akárcsak a lovaglás után, melyben hibátlan teljesítménye 300 pontot ért. A lövészetekkel megszakított 4×800 méteres futást 12:37.04 perc alatt teljesítette, ez a 15. legjobb eredmény volt, s ezzel is magabiztosan végzett az élen az olimpiai és világbajnok litván Laura Asadauskaite előtt.

Kövessen minket a Facebookon, hogy azokat a híreket is megkapja, amiket az MTI elhallgat!