Betonszilárd magyar győzelmek a szegedi kajak-kenu versenyen

Korisánszky Dávid és Mike Róbert nyerte a kenupárosok 500 méteres versenyét a kajak-kenusok első Európa- és világbajnoki válogatóján, Szegeden, ezzel a délelőtti 1000 méteres döntő után második győzelmét aratta szombaton.

A fél kilométeres finálé után ugyanaz a három duó állhatott fel a dobogóra, mint délelőtt, és ugyanolyan sorrendben: a győztesek mögött Sarudi Pál és Fekete Ádám lett a második, Vasbányai Henrik és Kiss Tamás pedig a harmadik.

A férfi kajak kettesek 500 méteres döntőjét az újpesti Tótka Sándor és a szegedi Nádas Bence párosa nyerte rendkívül magabiztosan, míg a női kajakpárosoknál 200-on Hagymási Réka és Szabó Ágnes, 1000-en pedig Farkasdi Ramóna és Medveczky Erika ért elsőként a célba.

Kövessen minket a Facebookon, hogy azokat a híreket is megkapja, amiket az MTI elhallgat!