Fényes magyar győzelem a birkózó EB-n

Korpási Bálint után Lőrincz Viktor is aranyérmet nyert az újvidéki birkózó Európa-bajnokságon vasárnap.

A kötöttfogásúak 85 kilogrammos kategóriájában szereplő ceglédi sportoló délelőtt a tőle megszokott, határozott, nagyon kemény birkózással menetelt előre, majd az esti fináléban a török Metehan Basar ellen is ugyanilyen harcmodorral küzdve győzött 3-2-re.

Lőrincz Viktor először döntőzött világversenyen a felnőttek között, Eb-n korábban 2012-ben volt érmes, akkor harmadik lett.

A kötöttfogásúak kétnapos versenyei végén a két arany-, egy ezüst- és két bronzéremmel záró magyarok nyerték a fogásnem csapatversenyét.

Kövessen minket a Facebookon, hogy azokat a híreket is megkapja, amiket az MTI elhallgat!