Kenyai sportolók tarolták a bostoni maratont

A férfiaknál a kenyai Geoffrey Kirui, a nőknél pedig honfitársa, Edna Kiplagat nyerte meg hétfőn a 121. Boston Marathont. A győztesek egyaránt 150 ezer dollárral gazdagodtak.

A férfiaknál Kirui az amerikai Galen Rupp-pal vívott óriási harcot a győzelemért. A verseny az utolsó kilométereken dőlt el, amikor a kenyai hosszútávfutónak sikerült leszakítania a hazaiak kedvencét, s végül 2:09:37 órás eredménnyel diadalmaskodott.

Mögötte Rupp 21 másodperc hátránnyal ért célba, míg a harmadik helyen a japán Oszako Szuguru 2:10:28 órával teljesítette a 42,195 kilométeres klasszikus távot.

A nőknél Kiplagat a verseny utolsó nagy emelkedőjének elején lépett el legnagyobb riválisaitól, s a hajrában már egyedül futva, 2:21:52 órával szerezte meg az első helyet.

Kövessen minket a Facebookon, hogy azokat a híreket is megkapja, amiket az MTI elhallgat!