Női kosárlabda Euroliga – Súlyos győri vereség Kurszkban

A Győr sima vereséget szenvedett az orosz Dinamo Kurszk otthonában szerdán a női kosárlabda Euroliga hetedik fordulójában.

Eredmény (a FIBA honlapjáról):
A csoport, 7. forduló:
Dinamo Kurszk (orosz)-CMB Cargo UNI Győr 90-55 (20-17, 24-20, 21-10, 25-8)
————————————————————————–
a magyar csapat legjobb dobói: Hruscakova 15, Goree 10, Kiesel 8

A forduló előtt a csoportban a Győr egy győzelemmel és öt vereséggel a hetedik helyen állt, míg a favorit Kurszk veretlenül vezette a csoportot.

A magyar csapat az első negyedben még remekül tartotta magát, ám a házigazda oroszok előnye a második felvonásban már tíz pont fölé nőtt (34-21). A nagyszünet után felzárkózott a Győr (48-43), de a fordításra nem volt esélye, mert ezt követően csupán négy pontot szerzett a harmadik játékrészben, amelynek végére az addigi legnagyobb különbség alakult ki (65-47).

A negyedik negyed a korábbiaknál is nagyobb hazai fölényt hozott. Völgyi Péter vezetőedző együttese egy hét múlva a cseh USK Prahához látogat.